Sprayidea 92 мулти - цел Спреј Лепливи - Кина Dayang аеросоли Хемиски
 • Youtube
 • sns01
 • sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05

Sprayidea 92 мулти - цел Спреј Лепливи

Краток опис:

·   ФОБ Цена: САД $ 1 - 30 / парче  

·   Мин.нарачката Количина: 1200 Парче / Парчиња

·   Набавка Способност: 6000000 8000000 за да се Парче / Парчиња месечно

·   Место на потекло: Гуангдонг, Кина (континентална)

·   Пристаниште: Гуангжу или Хонгконг

·   Кориснички Услуги: Достапно

·   Начин на плаќање: L / C, T / T


детали за производот

Тагови производ

◆ голема покриеност

◆ достапни и привремена и трајна врска

◆  Won’t bleed through and wrinkle, precise misty spray with long-lasting bonding

◆ голема примена полиња Идеален за лесни материјали како пена, хартија, кожа, пластична фолија, ткаенина, рамка занает, акрилик и други звучници, особено за стаклени влакна засилен пластични производи

детали за

големина 600 ml | 450 g
мирис Слаб мирис
користење Multi-purpose, especially for light materials
тип Бонд постојана | привремена врска
голема покриеност 2 пати поголеми од обичните
изглед транспарентен Misty
Dries да обврзница 30 до 60 секунди
формулација Не CFS
Сертификат SGS, ISO 9001
Рок на време 24 месеци
пакет 24 лименки секоја картон
20 ft сад GP 838 cartons
40 ft сад GP 1774 cartons
40 ft HP контејнер 2064 cartons

насока   

чиста

Исчистете ја површината на работа, да ја одржуваме чиста и сува, без масло, нечистотија дамки трага

Протреси

Тресете нагоре и надолу за да се постигне подобро спреј ефект

спреј

Evenly spray from up to down or left to the right side at a distance of 20 to 30 centimeters from the operation surface

Ставете и победи

After effect time, paste and beat the subtracts from inside to outside. It's best that continuous jobs after let it dry in 24 hours

Чистење на спреј

Не заборавајте да се стави конзерва надолу и спреј за 1 до 3 секунди, може да се избегне млазницата запушена и продолжување на животот на вашиот спреј лепило

 

Најчесто поставувани прашања

Q: Is it possible to buy one can for testing?

На причината, само испрати барање до нас, мило да соработуваат со вас

Q: Can you provide relevant product documents to us?

Yes, we can offer relevant documents of this product to you if it's required.

Q: Can you guarantee the safe delivery of the goods?

Sure, we are an experienced exporter, our products have been selling to India, Bangladesh, Thailand, America, Mexico, and Brazil successfully

Q: Do you offer OEM services?

Да, можеме да ви понудиме OEM услуги и заштита на вашето право во вашиот пазар.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !