Sprayidea 88 Везење Спреј Лепливи - Кина Dayang аеросоли Хемиски
 • Youtube
 • sns01
 • sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05

Sprayidea 88 Везење Лепливи спреј

Краток опис:

·   ФОБ Цена: САД $ 1 - 10 / парче  

·   Мин.нарачката Количина: 1200 Парче / Парчиња

·   Набавка Способност: 6000000 8000000 за да се Парче / Парчиња месечно

·   Место на потекло: Гуангдонг, Кина (континентална)

·   Пристаниште: Гуангжу или Хонгконг

·   Кориснички Услуги: Достапно

·   Начин на плаќање: L / C, T / T


детали за производот

Тагови производ

◆ тип СБС, Не CFS, транспарентни магливиот спреј, ниско мирис

◆   Temporary bond, fast tack with wide coverage

◆ проширена време на операција овозможува повторување на обврзници пред целосно сушење

◆ Идеален за примена везови индустрија 

детали за

големина 600 ml | 390 g
мирис Слаб мирис
користење примена текстилната индустрија
изглед транспарентен Misty
тип Бонд привремено обврзници
функција repositionable
Натруфен слободно време 30 минути
Dries да обврзница 30 до 60 секунди
формулација Не CFS
Сертификат SGS, ISO - 9001
Рок на време 24 месеци
пакет 24 лименки секоја картон
20 ft сад GP 812 cartons
40 ft сад GP 1718 cartons
40 ft HP контејнер 2000 cartons

насока

Протреси

Тресете нагоре и надолу за повеќе пати за да се постигне подобро спреј ефект

спреј

Evenly spray from up to down or left to the right side at a distance of 15 to 20 centimeters from the operation surface

Прилагодете ја и ставете

After 15 to 30 seconds, adjust the position of material if needed( within 30 minutes ), and then paste it on fabric

Чистење на спреј

Не заборавајте да се стави конзерва надолу и спреј за 1 до 3 секунди, или чиста млазницата со други растворувачи, тоа може да се избегне млазницата запушена и продолжување на животот на вашиот спреј лепило

 

Најчесто поставувани прашања

Q: Is it possible to buy one can for testing?

На причината, само испрати барање до нас, мило да соработуваат со вас

Q: Can you provide relevant product documents to us?

Yes, we can offer relevant documents of this product to you if it's required.

Q: Can you guarantee the safe delivery of the goods?

Sure, we are an experienced exporter, our products have been selling to India, Bangladesh, Thailand, America, Mexico, and Brazil successfully

Q: Do you offer OEM services?

Да, можеме да ви понудиме OEM услуги и заштита на вашето право во вашиот пазар.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !