Sprayidea 32 сунѓерот Спреј Лепливи - Кина Dayang аеросоли Хемиски
 • Youtube
 • sns01
 • sns02
 • sns03
 • sns04
 • sns05

Sprayidea 32 сунѓерот Спреј Лепливи

Краток опис:

·   ФОБ Цена: САД $ 1 - 30 / парче  

·   Мин.нарачката Количина: 1200 Парче / Парчиња

·   Набавка Способност: 6000000 8000000 за да се Парче / Парчиња месечно

·   Место на потекло: Гуангдонг, Кина (континентална)

·   Пристаниште: Гуангжу или Хонгконг

·   Кориснички Услуги: Достапно

·   Начин на плаќање: L / C, T / T


детали за производот

Тагови производ

◆ голема покриеност

◆ Брзи сува и обврзници со силна сила

◆ Слаб мирис, вид СБС, не CFS, бела веб спреј

◆  Ideal for bonding thermal insulation composite materials, sound insulation materials, rubber hose, plastic, foam material, paper, sponge, furniture factory, leather to fabric, tooling, footwear permanently

◆  Specially designed for furniture upholstery industry

детали за

големина 600 ml | 450 g
мирис Слаб мирис
користење Особено за пена материјали
тип Бонд постојана врска
изглед Белата веб спреј
покриеност Од 8 до 10 квадратни / може да
Dries да обврзница 30 до 60 секунди
формулација Не CFS
Сертификат  SGS, ISO-9001
Рок на време 24 месеци
пакет 24 лименки секоја картон
20 ft сад GP 838 cartons
40 ft сад GP 1774 cartons
40 ft HP контејнер 2064 cartons

 

насока   

чиста

Исчистете ја површината на работа, да ја одржуваме чиста и сува, без масло, нечистотија дамки трага

Протреси

Тресете нагоре и надолу за да се постигне подобро спреј ефект

спреј

Рамномерно спреј од до долу или лево за десната страна во растојание од 20 до 30 сантиметри од површината на работа

Ставете и победи

По пат на сила, ставете и победи на одзема од внатре кон надвор. Нејзината најдобра дека континуирано работни места по нека се исуши во рок од 24 часа

Чистење на спреј

Не заборавајте да се стави конзерва надолу и спреј за 1 до 3 секунди, може да се избегне млазницата запушена и продолжување на животот на вашиот спреј лепило

 

Најчесто поставувани прашања

Q: Is it possible to buy one can for testing?

Of cause, just send an inquiry to us, glad to cooperate with you

Q: Can you provide relevant product documents to us?

Yes, we can offer relevant documents of this product to you if it's required.

Q: Can you guarantee the safe delivery of the goods?

Sure, we are an experienced exporter, our products have been selling to India, Bangladesh, Thailand, America, Mexico, and Brazil successfully

Q: Do you offer OEM services?

Да, можеме да ви понудиме OEM услуги и заштита на вашето право во вашиот пазар.


 • Претходно:
 • Следно:

 • 
  WhatsApp Online Chat !